Home For AAT student members AQ 2016 Foundation Certificate in accounting Elements of Costing
Current updates regarding coronavirus (Covid-19) and the precautions AAT are taking will be continually updated on the below page.

Please check this link for the latest updates:
We hope you are all safe and well and if you need us we will be here. 💚


Help with an inventory cost per unit

Hi I need help.
I’m completing the aat mock exam and on the inventory valuation section.
You need to work out the cost per litre for 15th March but I can not need to figure out how to do this as I don’t have the total cost.the other one was fine as just divide 24000/15000.

If someone could help be most appreciated.

Best Answer

Answers

Sign In or Register to comment.